Používáme soubory cookies pro přizpůsobení obsahu webu a sledování návštěvnosti. Data o používání webu sdílíme s našimi partnery pro cílení reklamy a analýzu návštěvnosti. Více informací.
Rozumím
RK Evropa
MENU

EVROPA realitní kancelář přechází na platformu Igluu

8. 9. 2022

TISKOVÁ ZPRÁVA

Praha 7. září 2022

EVROPA realitní kancelář přechází na platformu Igluu

EVROPA realitní kancelář a společnost Igluu podepsali smlouvu o užívání realitní platformy Igluu. EVROPA realitní kancelář se tak stává prvním významným realitním subjektem, který svým makléřům zefektivní práci prostřednictvím moderního a technologicky unikátního řešení založeného na realitních systémech provozovaných v USA a Kanadě.

„Jsme rádi, že můžeme podpořit naše makléře a další rozvoj naší společnosti využíváním realitní platformy Igluu, od které si díky úplně novým marketingovým a komunikačním nástrojům slibujeme především výrazné zefektivnění procesů pro naše makléře a poskytování nových inovativních služeb našim klientům.„ říká generální ředitel EVROPA realitní kanceláře Mgr. Radek Sechovec.

„Platformu Igluu připravujeme pro český trh ve spolupráci s mnoha významnými realitními subjekty v čele s Asociací realitních kanceláří (ARK)  již řadu měsíců, velmi nás těší zájem realitní komunity a odezva, kterou zaznamenáváme.říká členka představenstva ČSOB zodpovědná za oblast inovací, digitalizace a dat Michaela Lhotková.

„Pokračujeme v naplňování naší vize digitalizace realitního businessu v České republice a nabízíme řešení, která realitní komunita oceňuje pro jeho jednoduchost a výrazné snížení administrativy na straně realitních makléřů, konstatuje Pavel Dvořák, jednatel a projektový manager Igluu a dodává „situace, které dnes typická realitní kancelář řeší prostřednictvím několika oddělených systémů, např. přístup do katastru nemovitostí, identifikace klientů, elektronické podepisování dokumentů, CRM či dokument management systémy, umíme vyřešit na jednom místě, v moderním pojetí a z celou řadou inovativních funkcí.

Na otázku, proč se právě EVROPA realitní kancelář stala první z významných realitních sítí, která má s Igluu podepsánu smlouvu odpovídá Michal Švub, jednatel a finanční ředitel Igluu: „Partnerství s EVROPA realitní kanceláří, kterou vnímáme jako technologicky velmi progresivní realitní kancelář, přirozeně navazuje na naší spolupráci s ARK, kde je Evropa významným členem. Velmi si vážíme důvěry EVROPA realitní kanceláře, se kterou budeme v následujících měsících spolupracovat na přechodu z jejich stávajícího řešení na náš systém. Součástí kontraktu je samozřejmě mimo jiné i migrace historických dat a nastavení specifických funkcionalit franchisingové realitní sítě tak, aby makléři měli od prvního okamžiku kompletní historii své práce a mohli začít na novém systému plnohodnotně fungovat. Těšíme se, že na příkladu EVROPA realitní kanceláře ukážeme, že právě větší realitní subjekty naplno využijí funcionality, které náš systém přináší v oblastech řízení uživatelských práv a spolupráce víceurovňových struktur, poboček a  týmů.

Pro obě strany je uzavření smlouvy krokem k dosažení společného cíle. Tím je zvýšení přidané hodnoty práce realitních makléřům za použití moderní nástrojů, které pomohou uspokojit měnící se potřeby klientů a zároveň umožní společně posouvat hranice digitalizace realitního trhu.

O Igluu s.r.o.

Igluu nabízí pro český realitní trh a jeho účastníky digitální nástroje a MLS ekosystém. Digitální nástroje Igluu zahrnují BankID, včetně AML procesu a digitálního podpisu, spojení s katastrem nemovitostí a využití katastrálních údajů a služeb nebo oceňování nemovitostí. Součástí řešení bude nestranný veřejný online portál s komplexním seznamem nemovitostí, do kterého budou postupně integrovány inovativní technologie skupiny ČSOB a třetích stran, včetně například online srovnání finančních a nefinančních produktů většiny tuzemských poskytovatelů. Tyto technologie výrazně zjednoduší a zrychlí jejich práci, urychlí vyřizování dalších služeb spojených s bydlením a podpoří rozvoj nových obchodních příležitostí. Igluu s.r.o. představuje společný podnik Skupiny ČSOB a Gobii Europe.

O EVROPA realitní kanceláři

EVROPA realitní kancelář vznikla před 25 lety jako ryze česká společnost, bez zahraničního či úvěrového kapitálu. Od počátku stavíme na zkušenostech s realitním trhem v České republice, znalostech jeho specifik a místních podmínek. Naším cílem bylo vytvořit silnou společnost, poskytující komplexní služby našim zákazníkům a obchodním partnerům. V současné době máme desítky franšízových poboček a v aktuálních nabídkách nemovitosti za dvanáct miliard korun. K tomu jako developer držíme rozjeté stavby za stovky milionů v centru Prahy, na horách nebo třeba na písečné pláži na Slapech. Pro doplnění úplnosti poskytovaných služeb jsme otevřeli realitní fond, který svým investorům za rok 2021 zhodnotil jejich vklady o 12,49 % p.a.

Tiskové zprávy ČSOB

LinkedIn Igluu.cz

 

 

Autor: Tomáš Fiřtík