Používáme soubory cookies pro přizpůsobení obsahu webu a sledování návštěvnosti. Data o používání webu sdílíme s našimi partnery pro cílení reklamy a analýzu návštěvnosti. Více informací
Rozumím
RK Evropa
MENU

V bezplatném nahlížení do katastru nemovitostí budou od června 2021 informace omezené

15. 4. 2021

Český úřad zeměměřický a katastrální na stránkách cuzk.cz zveřejnil informaci, že anonymním (nepřihlášeným) uživatelům budou zobrazovány pouze základní informace o nemovitostech a řízeních, bez uvedení vlastníků nemovitostí a účastníků řízení. K tomuto kroku ČÚZK přistoupil z důvodu zhoršení odezev aplikace v důsledku extrémního nárůstu počtu přístupů do aplikace, který byl z velké části tvořen nezákonným vytěžováním databáze Nahlížení do KN softwarovými roboty. Tímto opatřením bude zároveň sledováno i zvýšení ochrany soukromí a osobních údajů vedených v katastru nemovitostí.

Kompletní údaje budou dostupné pouze pro uživatele přihlášené prostřednictvím Portálu národního bodu pro identifikaci a autentizaci - eidentita.cz nebo pomocí účtu Dálkového přístupu do katastru nemovitostí. Úpravy aplikace nezpůsobí běžným uživatelům větší komplikace, protože přihlašování prostřednictvím Portálu národního bodu pro identifikaci a autentizaci je již dnes snadno přístupné a nabízí mnoho způsobů přihlášení. Informace v Nahlížení do KN budou i po přihlášení zobrazovány bezplatně.

Zdroj: https://nahlizenidokn.cuzk.cz/

Autor: Tomáš Fiřtík