Používáme soubory cookies pro přizpůsobení obsahu webu a sledování návštěvnosti. Data o používání webu sdílíme s našimi partnery pro cílení reklamy a analýzu návštěvnosti. Více informací
Rozumím
RK Evropa
MENU

Aktuální opatření v rámci nového nouzového stavu

1. 3. 2021

Vážení klienti,
i přes ztížené podmínky, v návaznosti na usnesení vlády, kterým vláda vyhlásila pro území České republiky nouzový stav a rozhodla o přijetí krizových opatření, jsou Vám naše makléřky a makléři připraveni nadále poskytovat kvalitní služby.

Vzhledem k aktuální situaci nechceme nic podceňovat, proto máme dlouhodobě přijatá velmi vysoká bezpečnostní a hygienická opatření. Jsme připraveni Vám pomoci v jakékoli situaci, a to prostřednictvím on-line komunikačních nástrojů nebo v nezbytných záležitostech osobně. 

Jak pobočky EVROPA realitní kancelář budou provozovat realitní zprostředkování od 1. 3. 2021 do konce nouzového stavu, resp. vládních krizových opatření:

Návštěvy úřadů.
Katastr, stavební úřad, finanční úřad přednostně řešíme on-line buď datovou schránkou, nebo e-mailem.

Nábory a prohlídky
Realizujeme. Je však třeba omezit kontakt. Apelujeme na majitele nemovitostí, aby při nafocení nemovitosti nebyli přítomni s makléřem v jedné místnosti. Fyzické prohlídky realizujeme pouze s vážnými zájemci. Místo fyzických schůzek budeme vyhodnocovat, jestli např. prohlídka je realizovatelná on-line. Pokud za Vámi pojedeme mimo okres, pak Vás můžeme požádat o podklad pro cestu (pověření či objednávku služby).

Podpisy smluv
Přednostně je budeme realizovat on-line, nebo korespondenčně. Pokud nebude jiná možnost, podpisy budeme řešit osobně. Opět platí, že pokud za Vámi pojedeme mimo okres, pak Vás můžeme požádat o podklad pro cestu (pověření či objednávku služby).

Podpisy převodních smluv, úschov
Činnost advokátů není omezena. 

Předání nemovitosti 
Pokud bude předání nemovitosti nezbytné z důvodu např. hrozící škody či sankce apod., budeme předání realizovat standardně s ohledem na minimalizaci počtu osob. 

Znalci (odhady)
Činnost není omezená. 

Vyřízení hypotečního úvěru
Banky ani finanční poradci nejsou na své činnosti omezení. Nepodnikají dle živnostenského zákona. Nicméně stále platí, že musí dodržovat bezpečnostní opatření.

Obecné
Povinností je nosit minimálně roušku ve všech vnitřních prostorech mimo bydliště, na všech veřejně přístupných místech v zastavěném území obce, na všech ostatních veřejně přístupných místech mimo zastavěné území obce, kde jsou 2 a více lidí, kteří jsou od sebe vzdáleni méně než 2 metry. Respirátor je nutný ve všech prodejnách, provozovnách služeb, ordinacích, apod., v dopravních prostředcích, na nástupištích a čekárnách veřejné dopravy.

Z minulosti víme, že realitní trh se ani ve ztížených podmínkách nikdy nezastavil a s ohledem na naše loňské zkušenosti jsou naše makléřky a makléři dokonale připraveni.

Tým centrály EVROPA realitní kancelář

Autor: Tomáš Fiřtík