Používáme soubory cookies pro přizpůsobení obsahu webu a sledování návštěvnosti. Data o používání webu sdílíme s našimi partnery pro cílení reklamy a analýzu návštěvnosti. Více informací
Rozumím
RK Evropa
MENU

Zákaz poskytování služeb v provozovnách se aktuálně nevztahuje na realitní zprostředkování

20. 3. 2020

Vážené klientky, vážení klienti,

v souvislosti s vládním vyhlášením nouzového stavu na území České republiky od 14.00 hodin dne 12. března 2020 na dobu 30 dnů, zákazu maloobchodního prodeje a prodeje služeb v provozovnách, stanoveným usnesením vlády ze dne 14. března 2020 č. 211, vyhlášeném pod č. 82/2020 Sb., s účinností od 14. března 2020 od 6.00 do 24. března 2020 do 6.00, se zákaz dále nevztahuje na realitní zprostředkování a činnost účetních poradců, vedení účetnictví, vedení daňové evidence. Výjimku ze zákazu lze taktéž použít na služby, které lze poskytovat mimo provozovnu. 

Dle vyjádření na speciální informační lince Ministerstva průmyslu a obchodu lze přijmout klienta realitní kanceláře na provozovně za předpokladu dodržení všech bezpečnostních a hygienických opatření.

Všichni jednatelé našich poboček a makléři EVROPA realitní kanceláře byli instruování, aby ve styku s klienty dodržovali přísná bezpečnostní a hygienická opatření:  

  •    změření teploty u makléře vždy při prvním vstupu do provozovny
  •    změření teploty u všech klientů
  •    povinné použití roušek
  •    pravidelné mytí a desinfekce rukou
  •    dodržování dostatečných vzájemných odstupů
  •    dodržování povinnosti nevstupovat do provozovny v případě nachlazení 
  •    získávání informací, zda klienti nebyli v poslední době v zahraničí
  •    získání informace, zda není klient v karanténě

Další upřesňující informace budou k dispozici v pondělí 23.3.2020.

Vyjádření Ministerstva průmyslu a obchodu
Při všech současných aktivitách, jak už podnikatelských, tak i nepodnikatelských je třeba primárně a důrazně dodržovat Usnesení Vlády ČR ze dne 15. 3. 2020 č. 215, kde se mimo jiné zakazuje volný pohyb osob na území celé ČR s výjimkou cest do zaměstnání a k výkonu podnikatelské nebo jiné obdobné činnosti. Dále je zde také uvedeno, že mohou být konány pouze nezbytné cesty a pochůzky k obstarání základních životních potřeb. V kontextu výše uvedeného je proto nezbytné zvážit v zájmu ochrany veřejného zdraví, zda podnikatelská, respektive nepodnikatelská anebo jiná činnost/aktivita, kterou osoba vykonává, je za současných okolností zcela nezbytná.

Tomáš Fiřtík
Ředitel pobočkové sítě

Autor: Tomáš Fiřtík