Používáme soubory cookies pro přizpůsobení obsahu webu a sledování návštěvnosti. Data o používání webu sdílíme s našimi partnery pro cílení reklamy a analýzu návštěvnosti. Více informací.
Rozumím
RK Evropa
MENU
Zavřít mapu
Foto
3 564 000 Kč
Počet obrázků5
Stavební pozemek na prodej, 2.374m2, Lazec
  • Bydlení
    Využití pozemku
  • 2374 m2
    Celková plocha

Stavební pozemek na prodej, 2.374m2, Lazec

, okres Český Krumlov

Bydlení, rekreaci, či podnikání u Českého Krumlova – památky UNESCO - můžete vyřešit přímo v srdci přírody.

K prodeji nabízíme stavební pozemek o výměře 2.374m2, vzdálený od centra Českého Krumlova jen cca tři kilometry severozápadně, 500 metrů od osady Lazec (k.ú. Křenov u Kájova). Příjezdová komunikace je asfaltová, přístup je od osady Lazec, ale i od obce Výšný (1500 metrů), která je již součástí Českého Krumlova. Přesto, že je město nedaleko, jedná se o velmi klidné místo obklopené lesy a přírodou CHKO Blanský les a CHLÚ Křenov, zajišťující do budoucna klid a soukromí, s dobrým přístupem z obou zmíněných směrů.

Územní plán obce Kájov hovoří o lokalitě „R-3“ plocha rekreace, plocha přestavby, kde jsou přípustné pozemky a stavby pro rodinnou rekreaci a stavby a pozemky slučitelné s rekreací. Zastavěnost maximálně 35% (budovami 25%), maximálně dvě nadzemní podlaží + podkroví, do výšky hřebene 11,5m. Detaily viz. územní plán.

Nabízený pozemek je součástí bývalého areálu technicko - sociálně - administrativního zázemí pro zrušený grafitový důl (dobývací prostor zrušen 6.4.2017) Lokalita leží mimo ložisko suroviny (vyjádření MPO 16.3.2020) a mimo poddolované území (vyjádření ČGS 15.6.2009). Jedná se o parcelní číslo 1480/9 (ostatní plocha – manipulační plocha o výměře 2048 m2) a parcelu p. č. st. 170 - součástí je stavba č. p. 30, stavba pro administrativu. Připojení elektřiny je možné z nové trafostanice přes pozemek 1480/12, kapacita dostačující. Využití pozemku je velmi široké, jistě se jedná o zajímavou lokalitu, a to nejen díky blízkosti Českého Krumlova, ale i díky sousedící ploše, na které jsou další objekty původního areálu a i vstupy do podzemí bývalého dolu. Je již na novém majiteli a jeho invenci, jak pozemek využije. Jednat se dá i dlouhodobém pronájmu nabízené plochy, nebo například i o společném investičním a realizačním záměru se stávajícím majitelem.

Informace o nemovitosti

Číslo zakázky
727511
Provize
včetně provize
Okres
Český Krumlov
Datum aktualizace
23.4.2024
Kategorie
Pozemky
Typ pozemku
Bydlení
Plocha parcely m2
2374
Voda
Odpad
Doprava
Silnice
Komunikace
Asfaltová

Kontaktovat makléře