Používáme soubory cookies pro přizpůsobení obsahu webu a sledování návštěvnosti. Data o používání webu sdílíme s našimi partnery pro cílení reklamy a analýzu návštěvnosti. Více informací
Rozumím
RK Evropa
MENU
Zavřít mapu
Foto
info v RK

F - Velmi nehospodárná
Počet obrázků28
Prodej bytu 3+1, 174,65 m2, ulice Skrétova, Plzeň
 • 3+1
  Dispozice
 • Osobní
  Vlastnictví
 • 2
  Podlaží
 • Cihlová
  Budova

Prodej bytu 3+1, 174,65 m2, ulice Skrétova, Plzeň

Skrétova, Jižní Předměstí, Plzeň, okres Plzeň-město

Představuji k prodeji jedinečný byt 3+1 (4+1), 174,65 m2, v ulici Skrétova, Plzeň - Jižní Předměstí.

Jedná se o byt upravený v letech 1933 – 1935 pro továrníka Otto Herrmanna. Nachází se ve 2.nadzemním podlaží řadového činžovního domu a součástí prodeje je i podíl na zahradě u domu. Byt prošel v posledních letech rekonstrukcí v souladu s podmínkami stanovenými pro kulturní památku. Zejména se jedná o opravy a doplnění technických rozvodů, opravu podlah, rekonstrukce koupelny a WC. Též proběhla výměna oken za nové dřevěné repliky. V bytě byla nainstalována nová kuchyňská linka s vestavěnými spotřebiči (elektrická varná deska, elektr.trouba, myčka).

Byt je dochován v původním rozvržení včetně většiny uměleckořemeslných detailů a zařizovacích předmětů – dřevěné obklady stěn, dlažby a keramické obklady, krb, vestavěné skříně - včetně trezoru, nástropní svítidla, původní vypínače a další prvky.
Celý interiér má kvalitní jednotný moderní architektonický koncept a vyniká uplatněnými materiály, detaily i rozlohou. Vzhledem k vysoké míře dochování je byt kvalitní ukázkou bydlení plzeňské podnikatelské vrstvy ve 30. letech 20. století. Svým řešením se byt vymyká dobovému zařizování běžných městských bytů. Autor návrhu je zatím neznámý, svou celkovou koncepcí a vybranými detaily byt výrazně připomíná plzeňské realizace architekta Adolfa Loose. Architektonický návrh pravděpodobně zpracoval některý z Loosových spolupracovníků. Jedním z nich byl např. Heinrich Kulka a pravděpodobnost jeho autorství je velmi vysoká. Důraz na střídmou vkusnost uplatněnou v interiéru a především velká praktičnost vestavěného nábytku a obložení stěn dřevem a mramorem je důvodem, že tento interiér přežil dodnes a je přesvědčivým důkazem nadčasovosti návrhu.
Byt zaujímá celé podlaží a jeho uspořádání se odvíjí od hlavního schodiště domu (nachází se v centru dispozice bytu), z jehož podesty je vstup do navazujících komunikačních prostor bytu. Kolem jejich obvodu jsou uspořádány jednotlivé pokoje, které jsou navzájem průchozí a většinou mají ještě vlastní vstup z předsíně či chodby. Hlavní reprezentativní prostory (obývací pokoj a jídelna) jsou umístěny ve východním traktu při uličním průčelí, též komora. V západním traktu se nachází ložnice, chodba s předsíní a kuchyně.Ve dvorním křídle jsou umístěny dětský pokoj, koupelna a WC.

Vytápění bytu a ohřev vody pro kuchyň, je zajištěno novým kondenzačním plynovým kotlem. Koupelna, která má nástěnné i podlahové topení, má zajištěn ohřev vody bojlerem, samostatné WC pak průtokovým el. ohřívačem.
K bytu náleží podíl na zahradě – zvykovým právem jsou na ploše zahrady vymezeny samostatné oddíly, které užívají jednotliví vlastníci.
Parkování je možné buď před domem, nebo na soukromém monitorovaném parkovišti Parking Skrétovka.
Též lze po dohodě s majiteli pronajmout garáž pro 1 automobil, nacházející se nedaleko v ulici Kardinála Berana.
Dům se nachází v klidné části Jižního Předměstí s výbornou dostupností do centra města.

Informace o nemovitosti

Číslo zakázky
PL22SF119
Poznámka k ceně
Informace o ceně na dotaz
Okres
Plzeň-město
Obec
Plzeň
Městská část
Plzeň 3
Část obce
Jižní Předměstí
Ulice
Skrétova
Datum aktualizace
29.6.2022
Kategorie
Byty
Číslo podlaží v domě
2
Dispozice bytu
3+1
Vlastnicví
Osobní
Stav objektu
Dobrý
Budova
Cihlová
Počet podlaží objektu
4
Energetická náročnost
F - Velmi nehospodárná

Kontaktovat makléře


Hypoteční poradce

Kontaktovat poradce