Používáme soubory cookies pro přizpůsobení obsahu webu a sledování návštěvnosti. Data o používání webu sdílíme s našimi partnery pro cílení reklamy a analýzu návštěvnosti. Více informací
Rozumím
RK Evropa
MENU
Zavřít mapu
Foto
4 500 000 Kč

G - Mimořádně nehospodárná
Počet obrázků19
Prodej zemědělské usedlosti v Chlumu u Dubé
 • 5 a více pokojů
  Dispozice
 • 1500 m2
  Užitná plocha
 • 2920 m2
  Plocha parcely
 • Smíšená
  Budova
 • Zemědělská usedlost
  Typ objektu
 • Dobrý
  Stav objektu

Prodej zemědělské usedlosti v Chlumu u Dubé

Chlum, okres Česká Lípa

Exkluzivně Vám nabízíme k prodeji velký, pečlivě udržovaný zemědělský statek ve velmi atraktivní oblasti 7 km od Máchova jezera. Nachází se v klidné oblasti na konci vesnice Chlum na Českolipsku, kde je v okolí mnoho historických pamětihodností a přírodních krás.

Součástí stavení jsou dva obytné domy 950 m2 a 205 m2. Zahrada o rozloze 1750 m2. Jeden dům je z pískovce s kuchyní, koupelnou, splachovacím WC v přízemí a třemi obytnými místnostmi v patře. Zde se topí v kamnech na tuhá paliva a pomocí přímotopů. Je tu vodovod a v koupelně bojler na teplou vodu, rozvedena elektřina po celém domě. Odpad je sveden do jímky. Po původních dřevěných schodech se dostanete na dvoupatrovou půdu v dobrém stavu.

Druhé stavení je krásná historická roubenka z 18. století postavená z pískovce a dřeva. V přízemí je vstupní chodba (kde se původně nacházela černá kuchyně), pak velký obývací pokoj, malá komora a stáj. Po dřevěných schodech se dostanete do prvního patra na chodbu, z níž je vstup do dalších 3 pokojů. Odtud také vede vchod na dřevěný balkon s výhledem do krajiny a uzavřeného dvora. Roubenka má také velkou půdu. V tomto stavení není zavedena voda ani elektřina.

Domy jsou ihned obyvatelné, suché, střechy z pálených tašek jsou ve velmi dobrém stavu včetně trámů, stejně tak původní dřevěné podlahy, bez nutnosti velkých oprav.
Součástí stavení jsou sklepy se stálou celoroční teplotou pro uchovávání potravin, chlévy, a velký uzavřený dvůr s udírnou. Nádvoří je vydlážděno černým kamenem. Na konci je průchozí stodola s vysokým seníkem, za níž se nachází velká zahrada a ovocný sad s možností pěstování vlastních zdrojů k obživě. Za zahradou je pole a za ním lesy.

Ve vsi je smíšené zboží, veškerá občanská vybavenost je ve 3 km vzdálené obci Dubá nebo 7 km v Doksech. Česká Lípa je odtud 12 km. Do hlavního města Prahy se dostanete autem i autobusem z nedaleké zastávky cca za 75 minut.

Díky současné péči majitelů je stavení vhodné jak k trvalému bydlení bez velkých finančních investic, tak k rekreaci hlavně pro milovníky přírody a klidu.
Jako podnikání je zde možnost zřízení EKO farmy, a díky lokalitě třeba rekreačního nebo rekonvalescenčního centra, ubytovacího zařízení, apod.

V případě zájmu rádi zašleme další fotografie na email, a podáme podrobnější informace. Doporučujeme prohlídku přímo na místě. Neváhejte nás kdykoli kontaktovat. Financování hypotečním úvěrem je možné.


Hypoteční kalkulačka

Informace o nemovitosti

Provize
+ provize RK
Okres
Česká Lípa
Obec
Chlum
Část obce
Chlum
Datum aktualizace
24.10.2020
Kategorie
Domy
Typ objektu
Zemědělská usedlost
Dispozice domu
5 a více pokojů
Stav objektu
Dobrý
Budova
Smíšená
Zastavěná plocha m2
950
Plocha parcely m2
2920
Zástavba
Venkovská
Elektřina
230V
Voda
Dálkový vodovod
Odpad
Jímka
Topení
Lokální tuhá paliva, Lokální elektrické
Doprava
Silnice, Autobus
Komunikace
Asfaltová
Energetická náročnost
G - Mimořádně nehospodárná

Váš makléř

Kontaktovat makléře